Perfmatters - en to bg-BG translation catalogue (421 entries)

en: %1$sView version %2$s details%3$s or %4$supdate now%5$s.
bg-BG: %1$sПрегледайте детайлите за %2$s версиите%3$s или %4$sобновете сега%5$s.

en: %1$sView version %2$s details%3$s.
bg-BG: %1$sПрегледайте детайлите за %2$s версиите%3$s.

en: %s Seconds
bg-BG: %s Секунди

en: 404 Template
bg-BG: 404 Шаблон

en: AUTOSAVE_INTERVAL is already enabled somewhere else on your site. We suggest only enabling this feature in one place.
bg-BG: AUTOSAVE_INTERVAL е вече разрешено някъде другаде на вашият сайт. Ние препоръчваме само разрешаването на тази функция на едно място.

en: Accessibility Mode
bg-BG: Режим на достъпност

en: Activate License
bg-BG: Активиране на лиценз

en: Add Blank Favicon
bg-BG: Добавяне на празен фавикон

en: Add Body Code
bg-BG: Добавяне на код в тялото

en: Add Footer Code
bg-BG: Добавяне на код във футъра

en: Add Header Code
bg-BG: Добавяне на код в хедъра

en: Add Missing Image Dimensions
bg-BG: Добавяне на липсващи размери на изображението

en: Add New
bg-BG: Добавяне на нов

en: Add WordPress archives to your Script Manager selection options. Archive posts will no longer be grouped with their post type.
bg-BG: Добавяне на WordPress архиви към опциите за селекция към вашето управление на скриптове. Архивирани публикации няма вече да бъдат групирани към техните типове публикация.

en: Add fade in effect when images are loaded in.
bg-BG: Добавяне на избледняващ ефект когато изображенията се заредят.

en: Add missing width and height attributes to images.
bg-BG: Добавяне на липсващи атрибути за широчина и височина към изображението.

en: Add the defer attribute to your JavaScript files.
bg-BG: Добавяне на атрибута defer към вашите JavaScript файлове.

en: Add the font-display swap property to your Google Fonts.
bg-BG: Добавяне на собственост за показване на шрифт към вашите Гугъл шрифтове.

en: Adds a blank favicon to your WordPress header, which will prevent a missing favicon or 404 error. If you already have a favicon on your site, you should leave this off.
bg-BG: Добавя празна фавикона към вашият WordPress хедър, което ще предотврати грешки за липсваща фавикона или 404. Ако вече имате фавикона на вашият сайт, трябва да оставите това изключено.

en: Adjusted Bounce Rate
bg-BG: Настроен коефициент на отказали се

en: All
bg-BG: Всички

en: All Devices
bg-BG: Всички устройства

en: All Transients
bg-BG: Всички предходни записи

en: Allow jQuery core to be deferred. We recommend testing this separately or leaving it off.
bg-BG: Позволяване на jQuery да бъде отлобено. Ние препоръчваме тестване поотделно на тази опция или го оставете.

en: Allow lazy loading of background images coming from (CSS) stylesheets.
bg-BG: Позволява мързеливо зареждане на фоновите изображения идващи от (CSS) стиловете.

en: Allows MonsterInsights to manage your Google Analytics while still using the locally hosted gtag.js file generated by Perfmatters.
bg-BG: Позволява на MonsterInsights да управлява Google Analytics докато използвате локално хостван gtag.js файл генериран от Perfmatters.

en: Analytics
bg-BG: Анализ

en: Anonymize IP
bg-BG: Анонимизиране на IP

en: Any previous plugin-level disables will now disable the entire plugin. Please review your existing Script Manager configuration before enabling this option.
bg-BG: Всяко предишно спиране на плъгина сега спира целия плъгин. Моля прегледайте вашите съществуващи конфигурации на управлението на скрипта преди да разрешеите тази иоция.

en: Apply Default Settings
bg-BG: Приложете настройкте по подразбиране

en: Apply Default Settings to All Sites
bg-BG: Приложете настройките по подразбиране за всички сайтове

en: Apply the settings from your network default to all sites. Depending on the amount, this may take a while.
bg-BG: Приложете настройките от вашата мрежа по подразбиране за всичките сайтове. В зависимост от количеството, това ще отнеме време.

en: Are you sure? This will delete all existing Perfmatters meta options for all posts from the database.
bg-BG: Сигурни ли сте? Това ще изтрие всичките мета опции на Perfmatters за всички публикации от базата данни.

en: Are you sure? This will permanently overwrite all Perfmatters options for all subsites.
bg-BG: Сигурни ли сте? Това перманенто ще презпише всички Perfmatters опции за всички под-сайтове.

en: Are you sure? This will remove all existing plugin options and restore them to their default states.
bg-BG: Сигурни ли сте? Това ще премахне всяка съществуваща опция на плъгина и що възстанови до неговите стойности по подразбиране.

en: Are you sure? This will remove and reset all of your existing Script Manager settings and cannot be undone!
bg-BG: Сигурни ли сте? Това ще премахне и ресетне всичките настройки за мениджъра на скриптове и не може да бъде върнато!

en: Assets
bg-BG: Активи

en: Async
bg-BG: Асинхронно

en: Auto Drafts
bg-BG: Автоматична чернова

en: Auto-Drafts Found
bg-BG: Намерени автоматични чернови

en: Automatically prefetch URLs in the background after a user hovers over a link. This results in almost instantaneous load times and improves the user experience.
bg-BG: Автоматично предварително извличане на URL адреси във фонов режим след като потребител покрие с мишката линка. Това води до почти мигнувенно време за зареждане и подобрява потребителското изживяване.

en: Automatically preload leading images to help decrease Largest Contentful Paint (LCP).
bg-BG: Автоматично презарежда водещите изображения за да помогне да се намалят Largest Contentful Paint (LCP).

en: Autosave Interval
bg-BG: Интервал за автоматично запазване

en: Background Selectors
bg-BG: Избор за фон

en: CDN Exclusions
bg-BG: CDN Изключения

en: CDN URL
bg-BG: CDN адрес

en: CSS Background Images
bg-BG: CSS фонови изображения

en: Change the disabled message that is displayed.
bg-BG: Промяна на съобщението за изключено което ще се показва.

en: Change what happens when an original login endpoint is visited.
bg-BG: Промяна на какво ще се случи когато оригиналната крайна точка за вход е посетена.

en: Choose a subsite that you want to pull default settings from.
bg-BG: Посочете под-сайт който искате да извлича настройките от формата по подразбиране.

en: Choose how the original stylesheets (unused CSS) will be included.
bg-BG: Посочете как оригиналния стил (неизползван CSS) ще бъде включен.

en: Choose how the used CSS will be included.
bg-BG: Изберете как използваните CSS ще бъдат включени.

en: Choose the method used to delay scripts.
bg-BG: Изберете методът за използване на забавяне на скриптове.

en: Choose which script method you would like to use.
bg-BG: Изберете кой метод за скрипт бихте искали да използвате.

en: Choose who has access to manage Perfmatters plugin settings.
bg-BG: Изберете кой има досъп да управлява настройките на Perfmatters.

en: Clean Uninstall
bg-BG: Чиста деинсталация

en: Clear Local Fonts
bg-BG: Изчистване на локалните шрифтове

en: Clear Used CSS
bg-BG: Изчистване на използвани CSS

en: Click %s to view documentation.
bg-BG: Натиснете на %s за да прегледате документацията.

en: Close Script Manager
bg-BG: Затваряне на управлението на скриптове

en: Code
bg-BG: Код

en: Code added here will be printed above the closing body tag on every page of your website.
bg-BG: Кодът добавен тук ще бъде принтиран над затварящите тагове на тялотоза всяка страница на вашият уебсайт.

en: Code added here will be printed below the opening body tag on every page of your website.
bg-BG: Кодът добавен тук ще бъде принтиран под отварящия таг на тялото за всяка страница на вашият уебсайт.

en: Code added here will be printed in the head section on every page of your website.
bg-BG: Кодът добавен тук ще бъде принтиран в head секцията на всяка страница за вашият уебсайт.

en: Comments are disabled.
bg-BG: Коментарите са забранени.

en: Completely disables WooCommerce cart fragmentation script.
bg-BG: Напълно забранява фрагментацията на скрипта за коли§ката на WooCommerce.

en: Contact Us
bg-BG: Свържете се с нас

en: Contact your network administrator to install the update.
bg-BG: Свържете се с Вашият мрежов администратор за да инсталира обновленията.

en: Controls how often WordPress will auto save posts and pages while editing.
bg-BG: Контролира колко често WordPress ще запазва автоматично публикации и страници по време на редакция.

en: Controls how often the WordPress Heartbeat API is allowed to run.
bg-BG: Контролира колко често WordPress Heartbeat API да се позволява да стартира.

en: Current
bg-BG: Текущ

en: Current URL
bg-BG: Текущ URL

en: Custom Login URL
bg-BG: Потребителски URL за вход

en: DNS Prefetch
bg-BG: Предварително извличане на DNS

en: DOM Monitoring
bg-BG: DOM мониторинг

en: Daily
bg-BG: Ежедневно

en: Database
bg-BG: База данни

en: Database optimization completed. No optimizations found.
bg-BG: Оптимизацията на базата даннни е завършена. Не е намерена оптимизация.

en: Database optimization completed. The following items were removed:
bg-BG: Оптимизацията на базата данни е завършена. Следните елементи са премахнати:

en: Database optimization is running in the background.
bg-BG: Оптимизацията на базата данни работи във фонов режим.

en: Deactivate License
bg-BG: Деактивиране на лиценза

en: Default
bg-BG: По подразбиране

en: Default (Enabled)
bg-BG: По подразбиране (Разрешено)

en: Default settings applied!
bg-BG: Приложени са настройки по подразбиране!

en: Defer JavaScript
bg-BG: Отлагане на JavaScript

en: Defer Javascript
bg-BG: Отлагане на Javascript

en: Delay
bg-BG: Забавяне

en: Delay All Scripts
bg-BG: Забавяне на всички скриптове

en: Delay Behavior
bg-BG: Поведение на забавянето

en: Delay JavaScript
bg-BG: Забавяне на JavaScript

en: Delay JavaScript from loading until user interaction.
bg-BG: Забавяне на JavaScript от зареждането до действието на потребителя.

en: Delay Timeout
bg-BG: Таймаут на забавянето

en: Delay specific JavaScript files by adding the source URL (example.js), or delay an inline script by adding a unique string from that script. Format: one per line
bg-BG: Забавяне на специфични JavaScript файлове чрез добавянето на URL източник (example.js), или забавяне на вътрешен скрипт чрез добавянето на уникален ред от този скрипт. Формат: един на ред

en: Delayed Scripts
bg-BG: Забавяне на Скрипт

en: Depends on
bg-BG: Зависи от

en: Desktop
bg-BG: Десктоп

en: Devices
bg-BG: Устройства

en: Disable Autosave Interval
bg-BG: Забраняване на интервала за автоматично запазване

en: Disable Comments
bg-BG: Забраняване на коментари

en: Disable Dashicons
bg-BG: Забраняване на Dashicons

en: Disable Display Features
bg-BG: Забраняване на опциите за показване

en: Disable Embeds
bg-BG: Забраняване на вгражданията

en: Disable Emojis
bg-BG: Забраняване на емотиконите

en: Disable Everywhere
bg-BG: Забраняване навсякъде

en: Disable Google Fonts
bg-BG: Забраняване на гугъл шрифтове

en: Disable Google Maps
bg-BG: Забраняване на гугъл карти

en: Disable Heartbeat
bg-BG: Забраняване на Heartbeat

en: Disable Password Strength Meter
bg-BG: Забраняване на метъра за сила на паролата

en: Disable Post Revisions
bg-BG: Забраняване на ревизии за публикациите

en: Disable REST API
bg-BG: Забраняване на REST API

en: Disable RSS Feeds
bg-BG: Забраняване на RSS източника

en: Disable Scripts
bg-BG: Забранявна на Скриптовете

en: Disable Self Pingbacks
bg-BG: Забраняване на собствени Pingbacks

en: Disable Self Pingbacks (generated when linking to an article on your own blog).
bg-BG: Забраняване на собствени Pingbacks ( генерирани когато се свързва към артикул на вашият блог).

en: Disable Status Meta Box
bg-BG: Забраняване на мета кутията за статус

en: Disable When Logged Out
bg-BG: Забранявае когато излезете

en: Disable Widgets
bg-BG: Забраняване на джаджи

en: Disable WordPress Heartbeat everywhere or in certain areas (used for auto saving and revision tracking).
bg-BG: Забраняване на WordPress Heartbeat навсякъде или на определени области (използва се за автоматично запазване и проследяване на ревизии).

en: Disable WordPress generated RSS feed link tags.
bg-BG: Забраняване на генерираните от WordPress тагове към линка на RSS източника.

en: Disable WordPress generated RSS feeds and 301 redirect URL to parent.
bg-BG: Забраняване на генерираните от WordPress RSS източници и 301 пренасочващ URL към родителския.

en: Disable XML-RPC
bg-BG: Забраняване на XML-RPC

en: Disable for Non-Admins
bg-BG: Забраняване за не-администратори

en: Disable remarketing and advertising which generates a 2nd HTTP request.
bg-BG: Забраняване на ремаркетинг и рекламиране които генерират вторa HTTP заявка.

en: Disable the use of visual UI elements in the plugin settings such as checkbox toggles and hovering tooltips.
bg-BG: Забраняване на използването на визуални UI елементи в настройките на този плъгин, като преключването на кутия за маркиране и подсказки при покриване с мишката.

en: Disable Количка Fragmentation
bg-BG: Забраняване на фрагментацията на количката

en: Disabled
bg-BG: Забранено

en: Disabled Behavior
bg-BG: Забранени поведения

en: Disables REST API requests and displays an error message if the requester doesn't have permission.
bg-BG: Забраняване на REST API заявки и показване на съобщение за грешка, ако заявителя няма права.

en: Disables WooCommerce scripts and styles except on product, cart, and checkout pages.
bg-BG: Забранява WooCommerce скриптове и стилове освен на страниците за продукт и плащане.

en: Disables WooCommerce status meta box from the WP Admin Dashboard.
bg-BG: Забранява WooCommerce мета бокс за статус от Административната част на таблото.

en: Disables WordPress XML-RPC functionality.
bg-BG: Забранява WordPress XML-RPC функционалността.

en: Disables WordPress comments across your entire site.
bg-BG: Забранява WordPress коментари за целия сайт.

en: Disables all WooCommerce widgets.
bg-BG: Забраняване на WooCommerce джаджи.

en: Disables dashicons on the front end when not logged in.
bg-BG: Забраняване на dashicons на клиентската част за не вписани потребители.

en: Display Archives
bg-BG: Показва архиви

en: Display Dependencies
bg-BG: Показва зависимостите

en: Display Swap
bg-BG: Показва размяна

en: Documentation
bg-BG: Документация

en: Dual Tracking
bg-BG: Двойно проследяване

en: Enable AMP Support
bg-BG: Разрешаване на поддръжка на AMP

en: Enable CDN Rewrite
bg-BG: Разрешаване на CDN презаписване

en: Enable Instant Page
bg-BG: Разрешаване на моментна страница

en: Enable Local Analytics
bg-BG: Разрешаване на локално проследяване

en: Enable lazy loading on iframes and videos.
bg-BG: Разрешава мързеливо зареждане на вграждания и видеа.

en: Enable lazy loading on images.
bg-BG: Разрешаване на мързеливо зареждане на изображения.

en: Enable support for analytics tracking on AMP sites. This is not a local script, but a native AMP script.
bg-BG: Разрешава поддръжка на analytics  проследяване на AMP сайтове. Това не е локален скрипт, но е нативен AMP скрипт.

en: Enable syncing of the Google Analytics script to your own server.
bg-BG: Разрешава синхронизирането на скрипта на Гугъл Анализ на вашия сървър.

en: Enables rewriting of your site URLs with your CDN URLs which can be configured below.
bg-BG: Разрешава презаписването на URL-и за вашия сайт с ваши CDN URL-и които могат да се конфигурират отдолу.

en: Enables the Perfmatters Script Manager, which gives you the ability to disable CSS and JS files on a page by page basis.
bg-BG: Разрешава на управлението на скриптове на Perfmatters, което ви дава способност да забраните CSS и JS файлове на страница на странична основа.

en: Enter any directories or file extensions you would like to be excluded from CDN rewriting, separated by commas (,). Default: .php
bg-BG: Въведете всякакви директории или файлови разширения които искате да се стартират от CDN презаписването, разделени със запетаии (,). По подразбиране: .php

en: Enter any directories you would like to be included in CDN rewriting, separated by commas (,). Default: wp-content,wp-includes
bg-BG: Въведете всякакви директории които искате да включите в CDN презаписването, отделени със запетаи (,). По подразбиране: wp-content,wp-includes

en: Enter your CDN URL without the trailing backslash. Example: https://cdn.example.com
bg-BG: Въведете вашият CDN URL без наклонени черти. Пример: https://cdn.example.com

en: Error
bg-BG: Грешка

en: Error: Blog Not Found.
bg-BG: Грешка: Блогът не е намерен.

en: Everywhere
bg-BG: Навсякъде

en: Exceptions
bg-BG: Изключения

en: Exclude Leading Images
bg-BG: Изключване на водещи изображения

en: Exclude Post IDs
bg-BG: Изключване на ID-та на публикации

en: Exclude a certain number of images starting from the top of the page.
bg-BG: Изключване на определен брой изображения започващи от най-горната част на страницата.

en: Exclude from Deferral
bg-BG: Изключване от отлагането

en: Exclude from Lazy Loading
bg-BG: ИЗключване от мързеливото зареждане

en: Exclude specific CSS selectors from being removed by adding the element ID, class name, etc. (#id, .class). Format: one per line
bg-BG: Изключване на специфични CSS селектори от премахването чрез добавяне на ID на елемента, името на класа и др. (#id, .class). Формат: един на ред

en: Exclude specific JavaScript files from deferral. Exclude a file by adding the source URL (example.js). Format: one per line
bg-BG: Изключване на специфичи JavaScript файлове от отлагането. Изключването на файл чрез добавяне на URL На източника (example.js). Формат: един на ред

en: Exclude specific JavaScript files from delay by adding the source URL (example.js), or exclude an inline script by adding a unique string from that script. Format: one per line
bg-BG: Изключване на специфични JavaScript файлове от забавянето чрез донавяне на URL на източника (example.js), или изключване на вграден скрипт чрез добавяне на уникален низ от този скрипт. Формат: по един на ред

en: Exclude specific elements from lazy loading. Exclude an element by adding the source URL (example.png) or by adding any unique portion of its attribute string (class="example"). Format: one per line
bg-BG: Изключване на специфични елементи от мързеливото зареждане. Изключване на елемент чрез добадяне на URL на източника (example.png) или чрез добавяне на уникална порция от низ на атрибута (class="example"). Формат: по един на ред

en: Exclude specific stylesheets from unused CSS removal by adding a unique portion of the source URL (example.css). Format: one per line
bg-BG: Изключване на специфичени стилове от премахване на неизползвани CSS чрез добавяне на уникална порция от URL на източника (example.css). Формат: по един на ред

en: Excluded Selectors
bg-BG: Изключени селектори

en: Excluded Stylesheets
bg-BG: Изключени стилове

en: Excluded from Delay
bg-BG: Изключени от забавянето

en: Expiration Date
bg-BG: Дата на изтичане

en: Expired Transients
bg-BG: Изтекли предходни процеси

en: Expired Transients Found
bg-BG: Намерени изтекли предходни процеси

en: Expired transients
bg-BG: Изтекли предходни процеси

en: Export Plugin Settings
bg-BG: Настройка на плъгина за експорт

en: Export Settings
bg-BG: Настройки за експорт

en: Export your Perfmatters settings for this site as a .json file. This lets you easily import the configuration into another site.
bg-BG: Експортиране на вашите Perfmatters настройки за този сайт като .json файл. Това ви позволява лесно да импортирате конфигурацията в друг сайт.

en: Extend the lazy loading threshold allowing images to load before they are visible in the viewport.
bg-BG: Увеличаване на прага на мързеливото зареждане позволяващо изображенията да се зареждат преди те да са видими в точката на видимост.

en: Fade In
bg-BG: Появяване

en: File
bg-BG: Файл

en: Fonts
bg-BG: Шрифтове

en: Footer
bg-BG: Футър

en: Frequently Asked Questions
bg-BG: Често задавани въпроси

en: General
bg-BG: Общи

en: Global View
bg-BG: Общ изглед

en: Google Analytics
bg-BG: Гугъл Анализ

en: Handle
bg-BG: Дръжка

en: Header
bg-BG: Хедър

en: Heartbeat Frequency
bg-BG: Честота на Heartbeat

en: Hide Admin Bar Menu
bg-BG: Скриване на лентата с менюто за администрация

en: Hide Disclaimer
bg-BG: Скриване на опровержение

en: Hide WP Version
bg-BG: Скриване на версията на WP

en: Hide the Perfmatters menu in the admin bar.
bg-BG: Скриване на Perfmatters менюто в лентата за администрация.

en: Hide the disclaimer message box across all Script Manager views.
bg-BG: Скриване на кутията със съобщение за опровержение през всичките изгледи на управителя на скриптове.

en: Home URL
bg-BG: Начален URL

en: Host Google Font files locally on your server or CDN.
bg-BG: Хостване на файловете на гугъл шрифтове локално на вашият сървър или CDN.

en: How do I delay JavaScript?
bg-BG: Как да забавя JavaScript?

en: How do I disable scripts on a per post/page basis?
bg-BG: Как да забраня скриптове на база публикация/страница?

en: How do I host Google Analytics locally?
bg-BG: КАк да хоствам гугъл анализ локално?

en: How do I lazy load images and videos?
bg-BG: Как да зареждам мързеливо изображения или видеа?

en: How do I license activate the plugin?
bg-BG: Как да активирам лиценз за плъгина?

en: How do I remove unused CSS?
bg-BG: Как да премахна неизползваните CSS?

en: How do I update the plugin?
bg-BG: Как да обновя плъгина?

en: How do I upgrade my license?
bg-BG: Как да надградя моя лиценз?

en: If you have questions or problems, please send us a message. We’ll get back to you as soon as possible.
bg-BG: Ако имате въпроси или проблеми, моля изпратете ни съобщение. Ние ще се свържем с вас възможно най-скоро.

en: Images
bg-BG: Изображения

en: Import Perfmatters settings from an exported .json file.
bg-BG: Импортиране на настройки на Perfmatters  от експортиран .json файл.

en: Import Plugin Settings
bg-BG: Импортиране на настройки на плъгина

en: Import Settings
bg-BG: Настройки за импорт

en: Include all transients in your database optimization.
bg-BG: Включване на всички предходни действия във оптимизацията на вашата база данни.

en: Include expired transients in your database optimization.
bg-BG: Включване на изтекли предходни действия към оптимизацията на вашата база данни.

en: Include jQuery
bg-BG: Включване на jQuery

en: Include logged-in WordPress admins in your Google Analytics reports.
bg-BG: Включване на вписани администратори в WordPress във вашите репорти за гугъл анализ.

en: Include post auto-drafts in your database optimization. This also includes auto-drafts for pages and custom post types.
bg-BG: Включване на оптимизация на автоматично запазване на публикациите. Това също ще включи автоматично запазване за страници и потребителски полета.

en: Include post revisions in your database optimization. This also includes revisions for pages and custom post types.
bg-BG: Включване на предходни действия за публикации към оптимизацията на вашата база данни. Това също включва предходни действия за страници и потребителски полета.

en: Include spam comments in your database optimization.
bg-BG: Включване на спам коментари към оптимизацията на вашата база данни.

en: Include tables in your database optimization.
bg-BG: Включване на таблици към оптимизацията на вашата база данни.

en: Include trashed comments in your database optimization.
bg-BG: Включване на изхвърлени коментари към оптимизацията на вашата база данни.

en: Include trashed posts in your database optimization. This also includes trashed pages and custom post types.
bg-BG: Включване на изхвърлени публикации към оптимизацията на вашата база данни. Това също включва изхвърлени страници и потребителски полета.

en: Included Directories
bg-BG: Включване на директории

en: Inline
bg-BG: Вграден

en: Input your Google Analytics 4 measurement ID.
bg-BG: Въведете вашият гугъл анализ 4 ID за измерване.

en: Input your Google Analytics tracking or measurement ID.
bg-BG: Въведете вашият гугъл анализ ID за проследяване и измерване.

en: Instant Page
bg-BG: Мигновена страница

en: Lazy Loading
bg-BG: мързеливо зареждане

en: Lazy load a CSS background image by adding a unique selector (ID or class) found on the element that the background image has been applied to. Format: one per line
bg-BG: Мързеливо зареждане на CSS фоново изображение чрез добавяне на уникален селектор (ID or class) намерен на фоновото изображение на елемента което е приложени. Формат: един на ред

en: License
bg-BG: Лиценз

en: License Key
bg-BG: Лицензен ключ

en: License Status
bg-BG: Статус на лиценза

en: License is activated.
bg-BG: Лицензът е активиран.

en: License is not activated.
bg-BG: Лицензът не е активиран.

en: Licenses Used
bg-BG: Използвани лицензи

en: Lifetime
bg-BG: Доживот

en: Limit Post Revisions
bg-BG: Лимит на предходни действие за публикации

en: Limits the maximum amount of revisions that are allowed for posts and pages.
bg-BG: Лимит на максимално количество на ревизии които са позволени на публикации и страници.

en: Load delayed scripts after a set amount of time if no user interaction has been detected.
bg-BG: Зареждане на забавени скриптове след задаване на количество време, ако няма засечено потребителско взаимодействие.

en: Load your analytics script in the header (default) or footer of your site. Default: Header
bg-BG: Зареждане на вашите аналитични скриптове в хефъра (default) или футъра от вашият сайт. По подразбиране: Хедър

en: Loading Scripts
bg-BG: Зареждане на скриптове

en: Local Analytics is enabled but no Tracking ID is set.
bg-BG: Локален анализ е разрешен, но е зададен проследяващ ID.

en: Local Google Fonts
bg-BG: Локални гугъл прифтове

en: Local fonts cleared.
bg-BG: Локалните шрифтове са изчистени.

en: Location
bg-BG: Местоположение

en: Logged In
bg-BG: Вписан

en: Logged Out
bg-BG: Отписан

en: Login URL
bg-BG: URL за вход

en: MU Mode
bg-BG: MU режим

en: MU Mode is currently enabled, the above settings will apply to the entire plugin.
bg-BG: MU режима е моментно разрешен, настройките по-горе ще се приложат към целия плъгин.

en: MU plugin file not found.
bg-BG: MU плъгинът не е намерен.

en: MU plugin installed.
bg-BG: MU плъгинът е инсталиран.

en: MU plugin version mismatch.
bg-BG: Версията на MU плъгина не съвпада.

en: Manage scripts loading on the current page.
bg-BG: Управление на зареждане на скриптове за моментната страница.

en: Many plugins and themes require jQuery. We recommend either testing jQuery deferral separately or leaving this option turned off.
bg-BG: Много плъгини и теми изискват jQuery. Ние препоръчваме да тествате jQuery отлагането отделно или оставянето на тази опция изключена.

en: Measurement ID
bg-BG: ID на измерването

en: Message
bg-BG: Съобщение

en: Meta options not purged.
bg-BG: Мета опциите не са почистени.

en: Meta options purged.
bg-BG: Мета опциите са почистени.

en: Minimal
bg-BG: Минимално

en: Minimal Inline
bg-BG: Минимални вградени

en: Minute
bg-BG: Минута

en: Minutes
bg-BG: Минути

en: Mobile
bg-BG: Мобилен

en: Monthly
bg-BG: Месечно

en: Must-use (MU) mode requires elevated permissions and a file to be copied into the mu-plugins directory. This gives you more control and the ability to disable plugin queries, inline CSS, etc.
bg-BG: Трябва да се ползва (MU) режим изисква повишени права и файл копиран в директорията на mu-Плъгина. Това ви дава контрол и възможност да забраните заявките на плъгина, вградени CSS, и др.

en: Need help? Check out our in-depth documentation. Every feature has a step-by-step walkthrough.
bg-BG: Имате нужда от помощ? Прегледайте нашата задълбочена документация. Всяка опция има въведение стъпка по стъпка.

en: Network
bg-BG: Мрежа

en: Network Access
bg-BG: Мрежов достъп

en: Network Default
bg-BG: Мрежа по подразбиране

en: Network Default not set.
bg-BG: Няма зададена мрежа по подразбиране.

en: No available sites found.
bg-BG: Няма намерени достъпни файлове.

en: No disabled location selected.
bg-BG: Няма избрани забранени локации.

en: No feed available, please visit the <a href='%s'>homepage</a>!
bg-BG: Няма достъпни източници, моля посетете <a href='%s'>началната страница</a>!

en: No import file given.
bg-BG: Няма подаден файл за импорт.

en: No meta options selected.
bg-BG: Няма избрани мета опции.

en: No options were changed.
bg-BG: Няма променени опции.

en: None
bg-BG: Нищо

en: OFF
bg-BG: Изключен

en: ON
bg-BG: Включен

en: Once Monthly
bg-BG: Веднъж месечно

en: Once Weekly
bg-BG: Веднъж седмично

en: Only Allow When Editing Posts/Pages
bg-BG: Само позволяване когато се редактират публикации/страници

en: Only Delay Specified Scripts
bg-BG: Забавяне само на специфични скриптове

en: Optimize Database
bg-BG: Оптимизиране на базата данни

en: Optimize Now
bg-BG: Оптимизиране сега

en: Options
bg-BG: Опции

en: Options saved.
bg-BG: Опциите са запазени.

en: Perfmatters Warning
bg-BG: Perfmatters внимание

en: Perfmatters is a lightweight performance plugin developed to speed up your WordPress site.
bg-BG: Perfmatters е лек и производителен плъгин разработен да ускори вашият WordPress сайт.

en: Permanently delete all existing Perfmatters meta options from your database.
bg-BG: Изтриване за постоянно всички съществуващи мета опции от вашата база данни.

en: Please upload a valid .json file.
bg-BG: Моля качете валиден .json файл.

en: Plugin
bg-BG: Плъгин

en: Post Auto-Drafts
bg-BG: Публикуване на автоматчни чернови

en: Post Revisions
bg-BG: Последни действия на публикация

en: Preconnect
bg-BG: Предварително свързване

en: Preconnect allows the browser to set up early connections before an HTTP request, eliminating roundtrip latency and saving time for users. Format: https://example.com
bg-BG: Предварителното свързване позволява на браузера да зададе ранна свързаност преди HTTP заявка, елеминирайки връщащата се латенция и спестяване на време за потребителите. Формат: https://example.com

en: Preload
bg-BG: Предварително зареждане

en: Preload Critical Images
bg-BG: Предварително зареждане на критични изображения

en: Preload allows you to specify resources (such as fonts or CSS) needed right away during a page load. This helps fix render-blocking resource warnings. Format: https://example.com/font.woff2
bg-BG: Предварителното зареждане ви позволява да определите ресурси (като шрифтове или CSS) необходими веднага за зареждането на страницата. Това помага да се оправят предупрежденията за блокирани при визуализиране ресурси. Формат: https://example.com/font.woff2

en: Preloading
bg-BG: Предварително зареждане

en: Prevent Google Maps from being disabled on specific post IDs. Format: comma separated
bg-BG: Предотвратява гугъл карти от спирането на определени ID-та на сайтове. Формат: разделени със запетая

en: Purge Meta Options
bg-BG: Изчистване на мета опции

en: Remove
bg-BG: Премахване

en: Remove Comment URLs
bg-BG: Премахване на URL-и от коментарите

en: Remove Global Styles
bg-BG: Премахване на глобални стилове

en: Remove License
bg-BG: Премахване на лиценз

en: Remove REST API Links
bg-BG: Премахване на линкове на REST API

en: Remove RSD (Real Simple Discovery) link tag.
bg-BG: Премахване на RSD (Real Simple Discovery) етикет от линк.

en: Remove RSD Link
bg-BG: Премахване на RSD линк

en: Remove RSS Feed Links
bg-BG: Премахване на линкове от RSS изтозник

en: Remove Shortlink
bg-BG: Премахване на кратък линк

en: Remove Shortlink link tag.
bg-BG: Премахване на етикет от кратък линк.

en: Remove Unused CSS
bg-BG: Премахване на неизползвани CSS

en: Remove all existing local Google Font files and stylesheets.
bg-BG: Премахване на всички съществуващи локални файлове и стилове на гугъл шрифтове.

en: Remove all existing unused CSS files that have been generated.
bg-BG: Премахване на всички съществуващи неизползвани CSS файлове които са били генерирани.

en: Remove and reset all of your existing Script Manager settings.
bg-BG: Премахване и ресет на всички ваши съществуващи настройки на управителя на скриптове.

en: Remove jQuery Migrate
bg-BG: Премахване на jQuery миграция

en: Remove the inline global styles (CSS and SVG code) related to duotone filters.
bg-BG: Премахване на вградени глобални стилове (CSS и SVG код) свързан с филтри за двойни тонове.

en: Remove unused CSS from your stylesheets and print out used CSS inline in the header.
bg-BG: Премахване на неизползвани CSS от вашите стилове и принтиране на използваните CSS вътре в хедъра.

en: Remove wlwmanifest (Windows Live Writer) link tag.
bg-BG: Премахване на етикет от линка на wlwmanifest (Windows Live Writer).

en: Remove wlwmanifest Link
bg-BG: Премахване на wlwmanifest линк

en: Removes REST API link tag from the front end and the REST API header link from page requests.
bg-BG: Премахва етикет от линка на REST API от клиентската част и хедър линка от REST API от заявените страници.

en: Removes WordPress Embed JavaScript file (wp-embed.min.js).
bg-BG: Премахва WordPress вграден JavaScript файл (wp-embed.min.js).

en: Removes WordPress Emojis JavaScript file (wp-emoji-release.min.js).
bg-BG: Премахва WordPress Emojis JavaScript файла (wp-emoji-release.min.js).

en: Removes WordPress and WooCommerce Password Strength Meter scripts from non essential pages.
bg-BG: Премахва WordPress и WooCommerce скриптовете на метъра на сила на паролата от несъществени страници.

en: Removes WordPress version meta tag.
bg-BG: Премахва мета етикета за версията на WordPress.

en: Removes any instances of Google Fonts being loaded across your entire site.
bg-BG: Премахване на инстанции от гугъл шрифтове започнали да се зареждат на целия сайт.

en: Removes any instances of Google Maps being loaded across your entire site.
bg-BG: Премахване на всизки инстанции от гугъл шрифтове запонали да се зареждат през целия сайт.

en: Removes jQuery Migrate JavaScript file (jquery-migrate.min.js).
bg-BG: Премахване на jQuery мигриране на JavaScript файл (jquery-migrate.min.js).

en: Removes the WordPress comment author link and website field from blog posts.
bg-BG: Премахва WordPress линк на автора в коментара и полето в уебсайта от всички блог публикации.

en: Renew Your License for Updates + Support!
bg-BG: Обновяване на вашият лиценз за обновления + поддръжка!

en: Required by
bg-BG: Изискано от

en: Reset Script Manager
bg-BG: Ресет на мениджъра за скриптове

en: Resolve domain names before a user clicks. Format: //example.com (one per line)
bg-BG: Резолване на домейн имената преди кликовете на потребителя. Формат: //example.com (по един на ред)

en: Restore Default Options
bg-BG: Възстановяване на опциите по подразбиране

en: Restore all plugin options to their default settings.
bg-BG: Възстановяване на вси§ките настройки на плъгина към неговите настройки по подразбиране.

en: Restrict your Script Manager configuration to logged-in admins only.
bg-BG: Ограничаване на конфигурацията на вашият мениджър на скриптове само за вписали се потребители.

en: Revisions
bg-BG: Ревизии

en: Revisions Found
bg-BG: Ревизиите не са намерени

en: Run Google Analytics 4 and Universal Analytics simultaneously.
bg-BG: Стартиране на гугъл анализ 4 и универсалния анализ едновременно.

en: Run a one-time optimization of your WordPress database based on the selected options above. This process runs in the background.
bg-BG: Стартиране на еднократна оптимизация за вашата WordPress база данни базирано на избраните опции отгоре. Този процес работи във фонов режим.

en: Save
bg-BG: Запазване

en: Save License
bg-BG: Запазване на лиценза

en: Save or remove your license key.
bg-BG: Запазване или премахване на вашият лицензен ключ.

en: Saving
bg-BG: Запазва се

en: Schedule a routine optimization of your WordPress database based on the selected options above. This process runs in the background and starts immediately after saving.
bg-BG: Планирайте рутинна оптимизация за вашата WordPress база данни базирано на избраните опции отгоре. Този процес работи във фонов режим и започва веднага след запазването.

en: Scheduled Optimization
bg-BG: Планирана оптимизация

en: Script
bg-BG: Скрипт

en: Script Manager
bg-BG: Мениджър на скриптове

en: Script Type
bg-BG: Тип на скрипта

en: Select Type
bg-BG: Изберете тип

en: Select a Site
bg-BG: Изберете сайт

en: Select a site from the dropdown and click to apply the settings from your network default (above).
bg-BG: Изберете сайт от падащото меню и кликнете на прлагане на настройките от вашата мрежа по подразбиране (отгоре).

en: Select a site that is not already the Network Default.
bg-BG: Изберете сайт който не е вече в мрежата по подразбиране.

en: Set a timeout limit in seconds to better evaluate the quality of your traffic. (1-100)
bg-BG: Задайте лимит за таймаут в секунди за по-добро оцняване на качеството на вашият трафик. (1-100)

en: Setting
bg-BG: Настройка

en: Setting a new schedule will run the database optimization process immediately after saving your changes.
bg-BG: Настройването на ново планиране ще стартира процеса за оптимизация на базата данни веднага след запазването на вашите промени.

en: Settings
bg-BG: Настройка

en: Settings failed to update.
bg-BG: Проваляне на обновяването на настройката.

en: Settings saved successfully!
bg-BG: Настройката е запазена успешно!

en: Shorten visitor IP to comply with privacy restrictions in some countries.
bg-BG: Кратък IP на посетителя за спазване на ограничението на поверителност в някои страни.

en: Show dependencies for each script.
bg-BG: Показване на зависимости за всеки скрипт.

en: Site Admins (Default)
bg-BG: Администратори на сайта (по подразбиране)

en: Size
bg-BG: Размер

en: Sorry, you do not have permission to make REST API requests.
bg-BG: Съжаляваме, вие нямате права да направите тези REST API заявки.

en: Spam Comments
bg-BG: Спам коментари

en: Spam Comments Found
bg-BG: Намерени са спам коментари

en: Speed Up Guide
bg-BG: Ръководство за ускоряване

en: Status
bg-BG: Статус

en: Stylesheet Behavior
bg-BG: Поведение на стиловете

en: Successfully imported Perfmatters settings.
bg-BG: Успешно са импортирани Perfmatters настройките.

en: Successfully restored default options.
bg-BG: Успешно са възстановени опциите по подразбиране.

en: Super Admins Only
bg-BG: Само за супер администратори

en: Support
bg-BG: Поддръжка

en: Swap out YouTube iFrames with preview thumbnails. The original iFrame is loaded when the thumbnail is clicked.
bg-BG: Разменете YouTube вграждането с превю на миниатюри. Оригиналните вграждания зареждат когато е натиснато на миниатюрата.

en: Tables
bg-BG: Таблици

en: Testing Mode
bg-BG: Режим за тестване

en: The Script Manager does not support AMP pages.
bg-BG: Мениджъра на скриптове не поддържа AMP страници.

en: The above settings will apply to all assets in this group.
bg-BG: Настройкте отгоре ще се приложат към всички активи в тази група.

en: There is a new version of %1$s available.
bg-BG: Има нова налична версия от %1$s.

en: There is already an existing database optimization process running.
bg-BG: Има вече съществуващ работещ процес по оптимизатията на базата данни.

en: This has been disabled.
bg-BG: Това беше забранено.

en: This is a visual representation of the Script Manager configuration across your entire site.
bg-BG: Това е визуално предизвикателство на конгирурацията на мениджъра на скриптове през целия сайт.

en: This will make permanent changes that cannot be reverted! Are you sure you want to proceed with optimization?
bg-BG: Това ще направи перманентни промени които не могат да бъдат върнати! Сигурни ли сте, че искате да продължите с оптимизацията?

en: Threshold
bg-BG: Праг

en: Tools
bg-BG: Инструменти

en: Total size
bg-BG: Общ размер

en: Track Logged In Admins
bg-BG: Проследява вписаните администратори

en: Tracking Code Position
bg-BG: Позиция на проследяващия код

en: Tracking ID
bg-BG: ID на проследяването

en: Transients
bg-BG: Предходни процеси

en: Transients Found
bg-BG: Намерени са предходни процеси

en: Trashed Comments
bg-BG: Изхвърлени коментари

en: Trashed Comments Found
bg-BG: Намерени са изхвърлени коментари

en: Trashed Posts
bg-BG: Изхвърлени публикации

en: Trashed Posts Found
bg-BG: Намерени са изхвърлени публикации

en: Type
bg-BG: Тип

en: Unlimited License needed for use in a multisite environment. Please contact support to upgrade.
bg-BG: Неограничен лиценз е нужен за използване на мултисайт средата. Моля свържете се с поддръжката за надграждане.

en: Unoptimized Tables Found
bg-BG: Намерени неоптимизирани таблици

en: Unused CSS
bg-BG: Неизползвани CSS

en: Update now.
bg-BG: Обновяване сега.

en: Use MonsterInsights
bg-BG: Използване на MonsterInsights

en: Use your CDN URL when referencing Google Font files inside a parent stylesheet. Example: https://cdn.example.com
bg-BG: Използване на ваш CDN URL когато се реферира гугъл шрифт файлове в родителска тажлица със стилове. Например: https://cdn.example.com

en: Use your CDN URL when referencing analytics.js from inside gtag.js. Example: https://cdn.example.com
bg-BG: Използване на ваш CDN URL когато се реферира analytics.js от gtag.js. Например: https://cdn.example.com

en: Used CSS Method
bg-BG: Метод за използвани CSS

en: Used CSS cleared.
bg-BG: Изчистен неизползван CSS.

en: Users
bg-BG: Потребители

en: View Documentation
bg-BG: Преглед на документацията

en: View and manage all of your Script Manager settings.
bg-BG: Преглед и управление на всички ваши настройки на мениджъра на скриптове.

en: WP_POST_REVISIONS is already enabled somewhere else on your site. We suggest only enabling this feature in one place.
bg-BG: WP_POST_REVISIONS е вече разрешено някъде другаде на вашият сайт. Ние предлагаме само да разрешите тази опция на едно място.

en: Warning
bg-BG: Внимание

en: Watch for changes in the DOM and dynamically lazy load newly added elements.
bg-BG: Наглеждане за промени в DOM и динамично мързеливо зареждане на нови добавени елементи.

en: We recommend testing Script Manager changes on a staging/dev site first, as you could break your site's appearance.
bg-BG: Ние препоръчваме тестването на промените на мениджъра на скриптове първо на копиран/разработващ се сайт, тъй като може да повреди външния вид на вашия сайт.

en: Weekly
bg-BG: Седмични

en: When enabled, this will cause all Perfmatters options data to be removed from your database when the plugin is uninstalled.
bg-BG: Когато е разрешено, това може да направи всички данни за опции на Perfmatters да бъдат премахнати от вашата база данни когато плъгина е деинсталиран.

en: When set, this will change your WordPress login URL (slug) to the provided string and will block wp-admin and wp-login endpoints from being directly accessed.
bg-BG: Когато е зададено това ще промени вашият URL (наставка) за вход в WordPress към предоставен низ и ще блокира wp-admin и wp-login крайни точки от директен достъп.

en: Where can I sign up for the affiliate program?
bg-BG: Къде мога да се регистрирам за афилиейт програмата?

en: Where can I view the changelog?
bg-BG: Къде мога да прегледам лога с промените?

en: You are in Testing Mode. Changes will only be visible to logged-in admins.
bg-BG: Вие сте в тестов режим. Промените ще се показват само за вписани администратори.

en: You do not have permission to install plugin updates
bg-BG: Вие нямате права да инсталирате обновления на плъгина

en: You don't have any scripts disabled yet.
bg-BG: Вие нямате никакви забранени скриптове към момента.

en: YouTube Preview Thumbnails
bg-BG: Превю на миниатюри на YouTube

en: iFrames and Videos
bg-BG: iFrames и Видеа

en: video
bg-BG: видео
